سبد خرید شما خالی می باشد.
0

ورق سیاه

ورق سیاه نمونه‌ای از ورق هایی است که به روش نورد گرم تولید می شوند و آن را با نام hot-rolled sheet نیز می شناسند. بهتر است در همین ابتدای کار بدانید که منظور از ورق سیاه، همان گالوانیزه گرم است که فولاد های مورد استفاده برای تولید آن A1011 و A36 می باشند. در ادامه این مطلب از آهن تاپ قصد داریم که در مورد قیمت ورق سیاه با شما صحبت کنیم و از طرفی اطلاعات مفیدی را در خصوص این محصولات با شما در میان بگذاریم تا در زمان خرید آن ها بتوانید با آگاهی بیشتری ورق مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

ورق سیاه

قیمت ورق سیاه

ورق سیاه یکی از انواع ورق های فلزی است که در دمای بسیار بالایی تولید می شود، روند تولید آن به این صورت است که تختال فولادی را تا زمانی که دمای آن به ۱۲۸۰ درجه سانتیگراد برسد، درون یک کوره قرار می‌دهند. سپس تختال های داغ شده را از گروه خارج کرده و از بین غلتک های مخصوص عبور می دهند تا ضخامت آنها تا حد موردنیاز کاهش یابد و از طرفی پوسته های به وجود آمده بر روی تختال از بین برود. در مرحله بعدی تولید این محصولات، ورق هایی که هنوز داغ هستند را از بخشی به نام میز خنک کننده عبور می دهند تا دمای آن به حد مطلوب برسد و سپس آن را به صورت رول بسته بندی و آماده عرضه در بازار می‌کنند. ورقه‌های سیاه دارای دسته بندی های مختلفی هستند که بر اساس نوع فولاد به کار رفته برای تولید آنها و همچنین ضخامت شان شناخته می شوند. اما در این میان باید در نظر داشته باشید که دو دسته بندی اصلی این ورق ها عبارتند از ورقه‌های سیاه معمولی و ورق سیاه صنعتی که در موارد مختلف از آنها استفاده می کنند. این ورق ها معمولاً در مواردی مانند تانکر سازی، تولید مخازن خاص، کشتی سازی، تولید رینگ چرخ، ساختن قطعات مختلف در خودروها، تولید انواع تجهیزات کشاورزی، آبگرمکن و به طور کلی صنایع فلزی سنگین مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت ورق سیاه

قیمت روز ورق سیاه

قیمت روز ورق سیاه مانند بسیاری از صنایع فلزی دیگر و به طور کلی انواع ورق های مختلف تحت تاثیر عوامل مختلفی است که در ادامه این موارد را با هم بررسی کرده‌ و اطلاعات مفیدی در این زمینه با شما در میان می گذاریم:

  • افزایش نرخ دلار: مسائل اقتصادی و سیاسی مانند افزایش نرخ دلار و تحریم ها، روی بسیاری از کسب و کارها تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم می گذارد که در زمینه قیمت ورق سیاه باعث افزایش قیمت ها شده است. دلیل آن هم گران تر شدن و دسترسی سخت تر به برخی مواد اولیه و تجهیزات حیاتی برای تولید محصولات می باشد. از سوی دیگر باید این موضوع را در نظر داشته باشید که تاثیرات غیر مستقیم افزایش نرخ ارز بر روی بخش های مانند حمل و نقل رول های ورق سیاه تاثیر زیادی دارد و نمی توان از آن چشم پوشی کرد.
  • ضخامت ورق سیاه: ضخامت انواع ورق های فلزی بدون شک بر روی قیمت آنها تاثیر مستقیم دارد.
  • قیمت گذاری توسط دلالان: یکی از مواردی که تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت روز ورق سیاه دارد قیمت گذاری های غیر اصولی است که توسط دلال ها انجام می شود. علاوه بر این افراد کسانی هستند که با خرید محصولات فلزی مانند ورق سیاه و عرضه آنها در شرایط خاص در بازار، باعث ایجاد نوسانات شدید در قیمت ها می شوند.

قیمت روز ورق سیاه

نمودار قیمت ورق سیاه

مشاهده نمودار قیمت ورق سیاه به ما کمک می‌کند که بتوانیم دید بهتری نسبت به عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ورق سیاه داشته باشیم. البته این در صورتی است که شما اتفاق هایی که در سایر قسمت های کشورمان رخ داده است را از نظر زمانی روی نمودار خود مشخص کرده و سپس مشاهده کنید که بازار آهن آلات و در این مورد به خصوص ورق سیاه، چه واکنشی به اتفاقات اطراف خود نشان داده است. انجام این کار به شما اجازه می دهد که بتوانید در آینده و در صورت بروز اتفاقات مشابه، پیش بینی های درستی در خصوص وضعیت قیمت ورق سیاه داشته باشید.


ورق سیاه برش خورده
محصول قیمت
ورق ST52 اکسین ضخامت 30 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 35 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 40 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 45 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 50 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 5 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 40 میلیمتر 26,200 تومان
ورق ST52 اکسین ضخامت 60 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 70 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 80 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 90 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 100 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 6 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 8 میل تماس بگیرید
ورق ST52 اکسین ضخامت 150 میل تماس بگیرید
ورق سیاه 2 میل عرض 1000 رول قزاق تماس بگیرید
ورق سیاه 2 میل عرض 1250 رول قزاق تماس بگیرید
ورق سیاه 1.5 میل عرض 1000 فابریک قزاق 6,700 تومان
ورق سیاه 20 میل 6*1/5 فابریک کاویان 22,900 تومان
ورق سیاه 25 میل 6*1/5 فابریک کاویان 23,900 تومان
ورق سیاه 8 میل عرض 1250 فابریک فولاد کاویان تماس بگیرید
ورق سیاه 10 میل عرض 1250 فابریک فولاد کاویان تماس بگیرید
ورق سیاه 20 میل عرض 1250 فابریک فولاد کاویان 22,900 تومان
ورق سیاه 12 میل عرض 1250 فابریک فولاد کاویان 24,800 تومان
نتایج 49 تا 72 از کل 92 نتیجه
نوشتن دیدگاه