سبد خرید شما خالی می باشد.
برش کاری

برشکاری به عملیاتی گفته می‌شود که در طی آن ورق فولادی برش داده می‌شود. این برش می‌تواند شامل تقسیم ورق به قطعات مختلف باشد یا اینکه به ایجاد طرح‌هایی بر روی ورق منجر شود. برشکاری فولاد به دو روش سرد و گرم دسته بندی می‌شود. برشکاری گرم با استفاده از دستگاه پلاسما (هوا برش)، تیغ اره‌های دیسک آتشی و دستگاه لیزر انجام می‌گیرد. برش سرد هم توسط دستگاه‌های واتر جت، اره نواری، اره دیسکی و اره دستی انجام می‌شود. هر دو روش گرم و سرد برشکاری مزایا و معایب خاص خود را دارند که در ادامه با توضیحاتی درباره هر کدام از روش‌ها، اطلاعات بیشتری بدست می‌آوریم ...

برشکاری ورق

برشکاری گرم

برشکاری گرم به روش‌هایی از برشکاری فلزات اطلاق می‌شود که دمای حرارت برای برش فولاد بسیار بالا است و این افزایش دما به برش فلزات کمک می‌کند. از مزایای برشکاری گرم می‌توانیم به صرفه جویی در زمان، جلوگیری از تولید تراشه، قابلیت اجرای طرح‌ها به کمک نرم‌افزار‌ها، قابلیت ایجاد خراش‌های ظریف و حکاکی اشاره کرد. اما برشکاری گرم معایبی هم دارد که عبارتند از: تولید گاز‌های سمی در هنگام انجام عملیات برشکاری، دفرمه شدن گوشه‌هایی از برشکاری، ایجاد ضایعات، پایین آمدن دقت در برش ورق‌های ضخیم و...

برشکاری دیسکی آتشی

برشکاری دیسکی آتشی یک از روش‌های برشکاری گرم است به این صورت که با ایجاد حرارت بالا در محل برش، ورق فلزی را برش می‌دهند. دیسک تیغ اره با سرعت بالا با استفاده از یک موتور الکترونیکی به حرکت در می‌آید و فلز را برش می‌دهد. این روش از برشکاری به دلیل مصرف انرژی زیاد و خطراتی که ممکن است برای اپراتور داشته باشد، در حال حاضر منسوخ شده‌ است.

برشکاری پلاسما

برشکاری پلاسما از دیگر روش‌های برشکاری گرم است که درباره آن بحث می‌کنیم. بیش از ۳۰ سال است که از روش پلاسما برای برش ورق‌های فلزی استفاده می‌شود. در برشکاری پلاسما، گاز و هوای فشرده با سرعت بالا از نازل خارج شده و به قسمتی از ورق که قرار است برش داده شود، برخورد می کند. در واقع این عملیات با ایجاد قوس الکتریکی اتفاق می‌‌افتد که گاز به حالت پلاسما در می‌آید. برخی از انواع دستگاه‌های برش پلاسما به کامپیوتر متصل هستند و با کمک نرم افزار‌ها، برش‌های دقیقی روی ورق فولادی ایجاد می کنند.

 برشکاری لیزری

برشکاری لیزری هم به کمک اشعه لیزر انجام می‌شود. از این روش بیشتر برای ایجاد برش‌های ظریف و یا حکاکی استفاده می‌شود.

برشکاری ورق

برشکاری سرد

برشکاری سرد به روشی از برشکاری گفته می‌شود که در جریان فرآیند آن، درجه حرارت بالا نمی‌رود.

برشکاری واتر جت

برشکاری واتر جت، با استفاده از فشار بالای آب در نازل، برش‌هایی روی فلز ایجاد می‌کند. این روش به دلیل هزینه پایین و آسیب های کمتر برای محیط زیست بسیار مورد توجه است.

برشکاری دستی

برشکاری دستی با استفاده از دستگاه‌های ساده و ابتدایی و توسط یک اپراتور انجام می‌شود.

برشکاری ورق

برشکاری ورق همان‌طور که در بخش قبلی گفتیم به کمک دستگاه‌ها و تکنولوژی های مختلفی انجام می‌شود. هر کدام از این تکنولوژی‌ها، مزایا و معایب خود را دارند. صاحبان مشاغل مرتبط، سعی می‌کنند با امکان سنجی و نیاز به نوع برشی که دارند از یکی از روش‌های مذکور برای برشکاری ورق استفاده کنند.

خدمات برشکاری آهن تاپ

خدمات برشکاری

خدمات برشکاری از جمله فعالیت‌هایی است که در صنایع فولاد بسیار ضروری می‌باشد. خدمات برشکاری در سطوح مختلف و برای نیاز‌های متنوع در بازار، به شکل برشکاری سرد یا گرم صورت می‌گیرد. بسیار اهمیت دارد که نتیجه برشکاری مورد قبول مشتری واقع شود و با استفاده از حداقل هزینه‌ها، محصول ارائه گردد. با در نظر گرفتن تمام فاکتور‌هایی که نام بردیم، شرکت آهن تاپ، با سابقه طولانی و گروه حرفه‌ای، آمادگی انجام خدمات برشکاری را دارد که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت شرکت آهن تاپ مراجعه نمایید.

نوشتن دیدگاه