سبد خرید شما خالی می باشد.
جدول اشتال قوطی

به دست آوردن وزن انواع ورق سیاه، روغنی، استیل و پروفیل های فولادی و قوطی ها قبل از انجام مراحل مربوط به خرید این محصولات، بسیار حائز اهمیت می باشد. با در اختیار داشتن وزن قوطی مورد نظر خود می توانید قیمت نهایی محصولی که نیاز دارید را به درستی تخمین بزنید و کنترل بهتری بر روی بودجه خود داشته باشید. از سوی دیگر در اختیار داشتن مجموع وزن قوطی و سایر محصولات فولادی مورد استفاده در یک سازه؛ این امکان را به شما می دهد که وزن تقریبی سازه خود را به دست بیاورید. یکی از ساده ترین روش ها برای به دست آوردن وزن قوطی‌ها، استفاده از جدول اشتال قوطی است. در ادامه این مطلب ما بیشتر در خصوص جدول اشتال قوطی صحبت می کنیم و اطلاعات مفیدی را در این زمینه با شما در میان بگذاریم.

جدول اشتال قوطی چیست

جدول اشتال قوطی یا جدول وزنی قوطی‌، پارامترهای متفاوتی را در مورد پروفیل هایی با سطح مقطع متفاوت درون خود جای داده است. برای استفاده از این جدول شما باید ابتدا نسبت به ویژگی های محصولی که در اختیار دارید، آشنایی کامل داشته باشید. سپس با استفاده از اندازه ها و خصوصیات محصولی که قصد خرید آن را دارید و پارامترهای ذکر شده در جدول اشتال قوطی؛ وزن تقریبی محصولات مورد نظر خود را به دست می آورید. روند استفاده از این جداول برای محصولات فلزی مختلف چنین است که در آنها وزن تقریبی برای اندازه هایی ثابت نوشته شده و برای به دست آوردن وزن محصولات مورد نظر خود می توانید از یک نسبت و تناسب ساده استفاده کنید. البته برای به دست آوردن محصولات فلزی با مقاطع مختلف شما راهکارهای دیگری مانند استفاده از فرمول را پیش رو دارید، این فرمول به صورت زیر است:

وزن= چگالی آهن * طول شاخه * ضخامت * (طول + عرض)*2

در فرمول بالا چگالی آهن برابر با 7.86 است که گاهی آنرا 8 نیز در نظر می گیرند. همچنین سایر پارامترها مانند طول شاخه، ضخامت، طول و عرض باید برحسب متر باشند تا عدد به دست آمده، وزن آهن بر حسب کیلوگرم را به ما نمایش دهد. نکته مهمی که در این بخش باید مد نظر قرار دهید این است که به کارگیری این فرمول در کنار جدول اشتال می تواند به شما کمک کند که راحتتر و با دقت بیشتری وزن آهن را قبل از خرید به دست بیاورید و اینطور برآورد هزینه درستی در مراحل اولیه کار داشته باشید.

معرفی جدول اشتال قوطی

در ادامه این بخش ما به صورت مختصر جدول اشتال قوطی برای محصولاتی با سایز های مختلف و در ضخامت های مختلف با شما در میان میگذاریم تا با فرم کلی این جداول آشنا شوید. قبل از آن بهتر است بدانید که برای قوطی های مربعی و مستطیلی جداول مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. این جداول انواع مختلف محصولاتی که طبق استاندارد های متفاوت تولید و به بازار عرضه می شوند را مورد بررسی قرار می دهند.

 معرفی جدول اشتال قوطی

بهتر است در هنگام خرید مقاطع فولادی مختلف از جمله انواع ورق اسیدشویی، ورق قلع اندود، نبشی، قوطی و میلگرد و غیره اقدام به تهیه جدول اشتال مربوط به آن نمایید به دلیل این که هر تولید کننده محصولات خود را تحت استانداردها  و یا شرایط خاصی تولید می کند که ممکن است در نهایت روی کیفیت محصولات تاثیر بگذارد.

نوشتن دیدگاه