سبد خرید شما خالی می باشد.
0
جدول اشتال میلگرد

جدول اشتال که برای اولین بار حدود 80 پیش تنظیم شده، اطلاعات مفیدی را در خصوص پروفیل های مورد استفاده از جمله انواع ورق سیاه، ورق آجدار، نبشی، میلگرد و غیره در اختیار شما می گذارد. از آنجایی که محصولات فولادی تولید شده و مورد استفاده در ایران تحت استاندارد آلمان هستند، به راحتی برای به دست آوردن قطعات فلزی مورد استفاده در ساختمان می توان از این جدول استفاده کرد. جدول اشتال میلگرد به شما کمک می کند که بتوانید با در اختیار داشتن نوع، ضخامت و طول میلگرد مورد نظرتان به راحتی وزن تقریبی آن را به دست بیاورید. تعیین وزن میلگرد قبل از خرید این محصولات به شما اجازه می دهد که بتوانید قیمت تقریبی میلگرد های مورد نیاز و وزن تقریبی بخش های مختلف سازه خود را به دست بیاورید. در ادامه بیشتر در مورد بیشتر در مورد جدول اشتال میلگرد صحبت می کنیم.

روش استفاده از جدول اشتال میلگرد

روش استفاده از جدول اشتال به این صورت است که ابتدا شما درون آن به دنبال شماره محصول یا همان قطر میلگرد یا آرماتور خود می گردید. سپس بعد از پیدا کردن محصول مورد نظرتان باید پارامترهای مختلفی که در این جدول در اختیار شما گذاشته شده است را مورد بررسی قرار دهید و بعد از یک انجام یک نسبت و تناسب ساده مقدار تقریبی وزن میلگرد خورد را به دست آورید. در نظر داشته باشید که اگر مقدار مورد نظرتان جواب نداد بهتر است که سراغ دیگر قسمت های جدول اشتال بروید تا محل مورد نظر خود را پیدا کرده و روند محاسبه وزن را با استفاده از اطلاعات موجود در جدول انجام دهید. مقادیری که در این جدول نوشته شده برای 1 متر میلگرد است، به همین دلیل شما به سادگی می توانید با ضرب کردن متراژ میلگرد مورد نظر خود در وزن مشخص شده برای یک متر، به عدد مناسبی برسید.

خواندن جدول وزنی میلگرد

جدول اشتال میلگرد دارای حروف، اعداد و علامت های اختصاری مختلفی است که هر کدام معنای خاصی دارند و در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. این علائم نشان دهنده پارامترهایی مانند سطح مقطع یا ضخامت، وزن، طول، وزن مخصوص مساحت سطح و… است. معمولا با یک جستجوی ساده می توانید جدولهای اشتال مورد نیاز خود را پیدا کنید. در ضمن فروشگاه های مختلف برای اینکه به شما کمک کنند خرید بهتری داشته باشید، این جدول را در خصوص محصولات خود به مشتریان می دهند. در ادامه نگاهی به بخشی از جدول اشتال میلگرد می اندازیم.

بررسی جدول اشتال میلگرد

در ادامه این بخش قصد داریم که بخشی از جدول اشتال میلگرد را با هم بررسی کنیم تا به صورت تقریبی با ساختار این جدول آشنا شوید و بتوانید از آن استفاده کنید:

بررسی جدول اشتال میلگرد

البته نباید این مورد بسیار مهم را فراموش کرد شما در زمان خرید مقاطع فولادی مختلف از جمله انواع ورق گالوانیزه، ورق آجدار، نبشی، قوطی و میلگرد و غیره باید اقدام به تهیه جدول اشتال مربوط به آن کنید، چون هر تولید کننده دارای استاندارد ها یا شرایط ساخت خاصی است که در نهایت روی کیفیت نهایی محصولات شما تاثیر می گذارد.