سبد خرید شما خالی می باشد.
قیمت ورق آجدار پرسی

ورق آجدار پرسی یکی از انواع ورق های موجود در بازار است که به دلیل داشتن آج های مقاوم، کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. بسیاری از کسب و کارها و صنایع که متقاضی خرید ورق آج دار پرسی هستند، در مورد قیمت ورق آجدار پرسی ابهام دارند. به طور کلی، بسته به نوع ورق، کیفیت و ابعاد آن، قیمت ورق آجدار پرسی نیز متفاوت خواهد بود. فارغ از این موضوع در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد این ورق ها، انواع آن ها و کارخانجات تولید کننده ورق های آجدار صحبت کنیم.

ورق آجدار پرسی چیست 

ورق گالوانیزه یکی از مقاوم ترین ورق هایی است که برای ساختمان سازی و امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. ورق آجدار پرسی که از ورق گالوانیزه تشکیل شده است، نوع خاصی از ورق های فلزی موجود در بازار است که با کیفیت بالا و قیمت مناسب قابل خریداری است. همانطور که از نام این نوع ورق مشخص است، دارای یک سری آج ها و برآمدگی ها روی خودش می باشد. به همین خاطر، سطح ورق آجدار پرسی ناصاف بوده و بیشتر برای زمانی که نیاز به استفاده از ورق های ضد لغزش وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. ورق آجدار پرسی نباید با ورق آجدار فابریک اشتباه گرفته شود. چرا که در ورق آجدار فابریک یک لایه ورق با اشکال برآمده و برجستگی های مختلف روی ورق ساده زده می شود؛ اما در ورق آجدار پرسی، خود ورق آجدار می شود و با برآمدگی های خاص به فروش می رود.

ورق آجدار پرسی چیست 

مشخصات فنی ورق آجدار پرسی

ورق آجدار پرسی به عنوان یکی از ورق های باکیفیت در امر ساختمان سازی، پله سازی و ... می تواند کاربردهای بسیار زیادی در کشور ایران داشته باشد. این موضوع سبب شده تا بسیاری از مردم به ویژه افرادی که در حوزه ساخت و ساز فعالیت دارند، علاقه مند به خرید ورق آج دار پرسی شوند. برای اینکه بتوانید بهترین ورق آجدار مدل پرسی را انتخاب کنید، باید در ابتدا در مورد ویژگی های فنی این ورق اطلاعات کسب کنید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

  • ورق های آجدار پرسی با ضخامت 2 تا 4 میلی متر تولید می شوند. پس می توان این ورق ها را بر اساس نیاز با هر یک از ضخامت های دلخواه خریداری کرد.
  • ابعاد و سایزهای مختلفی برای ورق های آجدار پرسی وجود دارند که بر اساس نیاز امکان خرید هر یک از این ورق ها وجود دارد.
  • استانداردهای st37-2 ، st44-2 و st52-3 از جمله استانداردهای تولید ورق آجدار پرسی محسوب می شود.
  • ورق های اجدار پرسی از جنس های مختلفی ساخته می شوند. به همین خاطر، وزن این ورق ها بر اساس نوع جنس آن ها متفاوت است. ورق هایی که از جنس آهن هستند، قیمت بالاتری نسبت به ورق هایی دارند که از جنس ورق گالوانیزه هستند.

مشخصات فنی ورق آجدار پرسی

انواع ورق آجدار پرسی

ورق های آجدار پرسی را می توان از نظر جنبه های مختلفی به چند دسته مختلف تقسیم بندی کرد. نوع جنس ورق های آج، نحوه تولید و حتی نوع آج به کار رفته در این ورق ها، باعث تفاوت در ورق های آجدار پرسی شده است. از این رو می توان هر یک از انواع ورق های آجدار پرسی را بر اساس نیاز خریداری و مورد استفاده قرار داد. پس برای اینکه درک بهتری از انواع ورق آجدار پرسی داشته باشید، در ادامه همراه ما باشید.

  • انواع ورق آجدار پرسی از نظر جنس

اگرچه در ابتدای این مقاله ورق های آجدار را نوعی از ورق های گالوانیزه تعریف کردیم؛ اما واقعیت این است که ورق های آجدار پرسی می توانند از جنس آهن و آلومینیوم نیز باشند. بنابراین انواع ورق آجدار پرسی را می توان از نظر جنس به سه دسته مختلف تقسیم بندی کرد. همانطور که می دانید وزن هر یک از این ورق ها بر اساس جنسی که دارند، متفاوت است. ورق آجدار آلومینیومی سبک وزن ترین انواع ورق های آجدار پرسی است. اما ورق آجدار آهنی وزن بیشتری دارد و بیشتر برای زمانی که نیاز به مقاومت بالای ورق های آجدار است، مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع ورق آجدار پرسی

  • انواع ورق آجدار پرسی از نظر نوع آج

شکل و طرح آج نیز تاثیر زیادی روی دسته بندی انواع ورق آجدار پرسی دارد. برخی از آج های به کار رفته روی این ورق ها برجستگی نوک تیز دارند. برخی دیگر گرد و برخی دیگر به شکل ذوزنقه ای هستند. میزان ضد لغزش بودن هر یک از این ورق های آجدار باهم متفاوت است. به همین خاطر، معمولا کاربردهای ورق های آجدار پرسی که با آج های مختلف طراحی و تولید می شوند نیز متفاوت است.

کارخانجات تولید ورق آجدار پرسی

در حال حاضر، کارخانه های متعددی در سطح کشور ایران وجود دارند که اقدام به تولید ورق آجدار پرسی می کنند. اکثر کارخانه هایی که دارای ورق های گالوانیزه و فولادی باشند، برای رفع نیاز مردم کشور ایران، مراحل تولید ورق آجدار پرسی را با ضخامت های مختلف انجام می دهند. یکی از انواع کارخانه های تولید کننده ورق آجدار پرسی در کشور ایران، کارخانه فولاد مبارکه اصفهان است که در حال حاضر، باکیفیت ترین ورق های آجدار پرسی را تولید و روانه بازار کشور ایران کرده است. با خرید هر یک از انواع ورق های آجدار پرسی تولید شده در کارخانجات تولید ورق آجدار پرسی، می توان از این ورق ها برای کاربردهای مختلفی استفاده کرد. بنابراین، اگر به دنبال اطلاع از قیمت ورق آجدار پرسی هستید می توانید از فروشگاه آهن تاپ، استعلام قیمت این ورق ها را بگیرید و برای خرید آن اقدام کنید.

نوشتن دیدگاه