سبد خرید شما خالی می باشد.
0
کاربرد ورق آجدار

ورق آجدار چیست؟ ورق های آج دار ورق هایی هستند که دارای برجستگی ها و طرح های برآمده ای روی سطح خود هستند که در موارد زیادی کاربرد دارند. اگر هنگام راه رفتن در خیابان به اطراف خود خوب توجه کنید موارد استفاده از آنها را در مکان های مختلف خواهید دید. بیشترین استفاده این ورق ها در سطوح شیبدار و پله هایی است که امکان لیز خوردن روی آنها زیاد است. بنابراین دلیل اصلی استفاده از آن ساخت سطوح و معابر امن است زیرا سطح آجدار آن سبب افزایش اصطکاک می شود. شما عزیزان می توانید انواع ورق آجدار را در فروشگاه اینترنتی آهن تاپ بررسی و بر اساس نیاز خود اقدام به خرید نمایید.

مهمترین کاربردهای ورق آجدار

  • پله های پل هوایی و راهروها: برای افزایش کشش اصطکاکی گام ها روی پله ها و راهروها و کاهش صیقلی بودن. (زمانی که برف و باران می بارد)
  • پله های اضطراری ساختمان ها: دلیل استفاده این نوع ورق در پله اضطراری این است که هنگام استفاده از این پله ها در مواقع بحرانی، ساکنان با عجله روی پله ها حرکت می کنند و امکان لیز خوردن بر روی آنها زیاد است. بنابراین اصطکاک سطح را با آج افزایش می دهند.
  • سطح وانت بار ها و ماشین های سنگین: در این مورد نیز برای سر نخوردن بار ها از وانت و کامیون از این نوع ورق استفاده می شود. همچنین در مواقعی که بارها را چیده و یا پیاده می کنند، نیاز است که وارد قسمت بار شوند و در این هنگام سطح اگر صیقلی باشد، امکان سر خوردن بسیار بالاست.
  • طراحی نمای ساختمان یا نمای وسایل خانگی: طرح های روی ورق آجدار ظاهر زیبا و منحصر به فردی دارند که می توان به عنوان قطعه تزئینی در نما و معماری خانه استفاده شود. برای مثال ورق آجدار را در پلکان ها به صورت تزئینی و با طرح های متنوع می توان استفاده کرد. در ساخت نماهای بک اسلش یا در مواردی همچون روی میزها یا وسایل خانگی می توان استفاده نمود.
  • وسایل صنعتی و ماشین آلات کارخانه ای: در برخی ماشین آلات صنعتی در کارخانه ها استفاده می شود. برای مثال در کارخانه های تولید مواد غذایی برای تفکیک دانه های حبوبات و... استفاده می شود.
  • کف ایستگاه های اتوبوس
  • دیواره ها و کف آسانسور
  • حفاظ در مناطق نظامی

مهمترین کاربردهای ورق آجدار

استاندارد و مزایای ورق آجدار

ورق های آجدار بر اساس سفارش مشتری می توانند در ابعاد، ضخامت و جنس های مختلفی ساخته شوند اما در حالت کلی ضخامت استاندارد ورق آجدار در تولید  ۱.۵ تا ۱۰ میلی متر است. جنس استاندارد این ورق ها فولاد در سه نوع ( st37-2 ,st44-2 ,st 52-3 ) است.
یکی از مهم ترین مزایا و ویژگی های ورق آجدار استحکام و مقاومت آن است که می توان به خوبی از آنها در مکان هایی که فشار و وزن بالایی تحمل می کنند مانند کف کامیون ها و کشتی های باری استفاده کرد. یکی دیگر از مزایای این ورق ها، قابلیت شکل گیری و برش و جوشکاری آسان آن است. همچنین این ورق ها سطح طرح دار و زیبایی دارند که به صورت تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند. مهم ترین ویژگی آن نیز افزایش اصطکاک و مقاومت در برابر لیز خوردن و لغزش است. این ورق ها را از جنس فولاد، آلومینیوم، آهن، استیل، ورق های روغنی می سازند.  شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت ورق آجدار به فروشگاه اینترنتی آهن تاپ مراجعه نمایید..

نوشتن دیدگاه