سبد خرید شما خالی می باشد.
ضایعات ورق سیاه

ورق سیاه چیست؟ ورق های سیاه را می توان به دو صورت معمولی و صنعتی در بازار یافت. هر کدام ازاین دو نوع ورق دارای ویژگی های ساختاری متفاوتی می باشند. ورق های سیاه معمولی در مواردی مانند سوله ها و ساختمان ها استفاده می شود. ورق های ساه صنعتی نیز در صنایع پتروشیمی، سدسازی و ... استفاده می شوند. انواع ورق می توانند با روش نورد گرم یا نورد سرد به تولید برسند. روشی که در آن ورق ها به صورت نورد گرم تولید می شوند برای تولید ورق سیاه می باشد. دلیل نامگذاری ورق سیاه این است که در روش نورد گرم به دلیل بالا بردن دما رنگ ورق های ذوب شده در آن دما، کدر می باشند. کاربرد ورق سیاه عبارتند از: ساختمان سازی، تانکر سازی، خودروسازی، صنایع فلزی سنگین و ...

ضایعات ورق سیاه چگونه تولید می شوند

در پروسه ساخت ورق های سیاه در تمامی مراحل مقداری از فلزات به صورت اضافه و خارج از ساخت ورقه ها قرار می گیرند که به آن ها ضایعات ورق سیاه گفته می شوند. ضایعات ورق سیاه بیشتر زمانی تولید می شوند که تختال های فلزی ورق سیاه از میان غلطک ها عبور داده می شود. مقادیر اضافه فولاد ذوب شده از میان غلطک ها به پایین خواهد ریخت و ضایعات ورق سیاه را تشکیل خواهد داد. مصارف ورق سیاه را نیز در این مقاله از سایت آهن تاپ برای شما عزیزان توضیح داده ایم.

ضایعات ورق سیاه چگونه تولید می شوند

قیمت ضایعات ورق سیاه

ضایعات ورق سیاه به عنوان یکی از محصولات اضافی اما کاربردی آهن آلات در بازار خرید و فروش می شوند. ضایعات ورق سیاه را می توان از کارخانه های تولید کننده ورق سیاه به صورت مستقیم و یا از طریق واسطه به طور غیرمستقیم تهیه کرد. عوامل متفاوتی در قیمت ضایعات ورق سیاه تاثیرگذار خواهند بود. عوامل موثر بر قیمت ضایعات ورق سیاه عبارتند از:

  • هزینه حمل و نقل: با توجه به اینکه ضایعات ورق های سیاه باید از محل فروش به خریدار برسند، هزینه حمل و نقل بر عهده خریدار خواهد بود.
  • نوسانات بازار: قیمت ضایعات آهن نیز هم چون دیگر آهن آلات نشات گرفته از قیمت های جهانی خواهد بود. ارز، دلار و تورم های جهانی تاثیر بسزایی در تغییرات قیمت آهن آلات و به تبع آن ضایعات آن ها خواهد داشت.
  • کیفیت ضایعات: ضایعات ورق های سیاه ممکن است در چند درجه متفاوت ارائه شوند. هر چه کیفیت ضایعات بیشتر باشد، قیمت آن ها نیز بیشتر خواهد بود.
  • تناژ ضایعات: معمولا ضایعات ورق های سیاه به صورت تناژ بالا مورد استفاد قرار می گیرند. هر تن از هر درجه ضایعات ورق سیاه به طور مداوم قیمت گذاری می شود.

ضایعات ورق سیاه را از کجا بخریم

سایت هایی که به طور لحظه ای نرخ انواع آهن آلات و ضایعات آن ها را تعیین می کنند، بهترین گزینه برای خرید ضایعات ورق سیاه می باشند. در این سایت ها امکان مقایسه انواع ضایعات و قیمت آن ها وجود خواهد داشت. ضایعات ورق سیاه در مصارف خاص استفاده می شوند و افرادی که به خرید و فروش آن ها اقدام می کنند علاوه بر سایت ها می توانند از دیگر اپلیکیشن های مخصوص خرید و فروش و بازاریابی استفاده کنند. برای اطلاع از قیمت ورق آهن برای کاربردهای گوناگون به سایت آهن تاپ مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه