سبد خرید شما خالی می باشد.
0
نمودار قیمت ورق سیاه

ورق سیاه چیست؟ بازار آهن‌آلات همواره در نوسان بوده که اصلی‌ترین دلیل آن تمایل کارخانجات به صادرات آن به خارج از کشور است. یکی از دلایلی که مدیران این کارخانه‌ها تصمیم به صادرات انبوه کالاهای خود می‌کنند، افزایش قیمت دلار است؛ به گونه‌ای که سود حاصل از صادرات نسبت به عرضه در کشور بیشتر است.
متاسفانه، دولت هنوز تدبیر خاصی در این رابطه نیاندیشیده است. البته، با نامگذاری سال 99 به سال جهش تولید، انتظار می‌رود که با افزایش تولیدات کشور، نیازهای جامعه تا حد زیادی تامین شوند و دیگر صادرات کالاها موجب کمبود عرضه نشوند. متاسفانه، با شروع سال 99 قیمت آهن‌آلات به ویژه ورق‌ سیاه افزایش زیادی داشته که این امر موجب ورشکستگی بسیاری از مصرف‌کنندگان شده است.

نمودار قیمت ورق سیاه در سال 96

اواسط سال 96 به دلیل افزایش ناگهانی قیمت دلار، بسیاری از کالاها از جمله آهن‌آلات با افزایش قیمت چشمگیری مواجه شدند. تا جایی که قیمت‌ها با رسیدن دلار به کانال 7 هزار تومان تا 3 برابر هم افزایش پیدا کردند. این افزایش قیمت تا شروع سال 97 به روند صعوی خود ادامه داد تا اینکه یک ثبات نسبتا مناسب به بازار حاکم شد. مصارف ورق سیاه را نیز در این مقاله از سایت آهن تاپ برای شما عزیزان توضیح داده ایم.

نمودار قیمت ورق سیاه

نمودار قیمت ورق سیاه در سال 97

در اواسط سال 97 و با فروپاشی بسیاری از دلالان توسط دولت، حباب قیمت‌ها تا حد زیادی ترکید و روند نزولی آغاز شد. این روند تا انتهای سال 97 ادامه داشت که به یکباره قیمت‌ها روند صعودی خود را مجددا آغاز کردند. دلیل آن هم نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و همچنین افزایش صادرات فلزات به خارج از کشور بود. با مشاهده نمودار قیمت در سال 97 متوجه یک روند منحنی می‌شویم که ابتدا قیمت‌ها کاهش و سپس در پایان سال افزایش یافتند.

نمودار قیمت ورق سیاه در سال 98

سال 98 آغاز یک روند صعودی ملایم در قیمت ورق‌های سیاه و سایر فلزات بود. تا جایی که این روند هرگز قطع نشد و روزانه مقدار کمی به قیمت‌ها افزوده می‌شد. البته، دلیل ثبات نسبی قیمت فلزات، روند روبه رشد و بعضا ثابت بازار بورس بود که عرضه و تقاضا کاملا متوازن بود و تاثیر زیادی بر قیمت‌ها نمی‌گذاشت. البته، در پایان سال 98 با ورود جهان به بحران کرونا خیلی از چیزها تغییر کرد و قیمت‌ها دستخوش تغییرات زیادی شدند.

نمودار قیمت ورق سیاه

نمودار قیمت ورق سیاه در سال 99

بازار جهانی در سال 99 با بحران شدیدی مواجه شد؛ به گونه‌ای که واردات و صادرات تقریبا به صفر رسید و این احتکارکنندگان بودند که با قیمت‌ها بازی می‌کردند. خوشبختانه، بسیاری از این مفسدان اقتصادی دستگیر شدند و ثبات نسبی به بازار فلزات بازگشت؛ اما، در ماه اردیبهشت مجددا روند صعودی قیمت‌ها به دلیل افزایش قیمت دلار آغاز شد. هنوز نمی‌توان پیش‌بینی درستی از قیمت‌ها تا پایان سال داشت، چراکه قطعا عوامل متعددی در تعیین قیمت‌ها نقش خواهند داشت.
در این مطلب شما را با نمودار قیمت فلزات آشنا کردیم. ورق‌های سیاه نیز جزو فلزاتی هستند که قیمت آن‌ها مدام در حال نوسان بوده و هیچ رقم دقیقی را نمی‌توان برای آن تعیین کرد. امیدواریم که این نوسانات هرچه زودتر خاتمه بیابند تا ثبات به بازار فلزات بازگردد.

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول نمودار قیمت ورق سیاه

قیمت روز ورق سیاه را از کجا می توان مشاهده کرد؟

یکی از سایت های معتبر برای دادن اطلاعات صحیح در این زمینه سایت آهن تاپ است. شما می توانید با مراجعه به این سایت و تماس با کارشناسان فروش این مجموعه از قیمت روز ورق سیاه مطلع شوید. 

دلیل نوسانات قیمت ورق سیاه چیست؟

بازار آهن‌آلات همواره در نوسان بوده که اصلی‌ترین دلیل آن تمایل کارخانجات به صادرات آن به خارج از کشور است. یکی از دلایلی که مدیران این کارخانه‌ها تصمیم به صادرات انبوه کالاهای خود می‌کنند، افزایش قیمت دلار است؛ به گونه‌ای که سود حاصل از صادرات نسبت به عرضه در کشور بیشتر است.