سبد خرید شما خالی می باشد.
محاسبه وزن ورق آهن

برای محاسبه وزن ورق آهن، شما دو راه کلی پیش رو دارید که عبارتند از: "استفاده از فرمول محاسبه وزن ورق آهن و استفاده از جدول وزنی ورق آهنی". با استفاده از این روش ها، شما می توانید قبل از خرید ورق آهنی وزن آن را مشخص کنید و به این صورت بفهمید که تقریبا قیمت ورق شما در چه حدودی است. در ادامه این مطلب از آهن تاپ توضیحاتی در این زمینه با شما در میان می گذاریم و سپس به سراغ بررسی فرمول مورد استفاده برای محاسبه وزن ورق آهنی میرویم و نکاتی که لازم است در این زمینه بدانید را با شما در میان میگذاریم.

فرمول محاسبه وزن ورق آهن

فرمول محاسبه وزن ورق آهن دارای پارامترهای مختلفی است که در ادامه بعد از ارائه فرمول این پارامترها را با هم مورد بررسی قرار می دهیم:

وزن ورق آهن (بر حسب کیلوگرم) = عرض ورق (بر حسب متر) * طول ورق (بر حسب متر) * ضخامت ورق (بر حسب میلیمتر) * چگالی ورق

در ادامه بخش های مختلف این فرمول را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

  • ابعاد: طول و عرض ورق بر حسب متر هستند و معمولا به صورت استاندارد و در اندازه های از پیش تعیین شده تولید و به بازار عرضه می شوند.
  • ضخامت: یکی از عواملی که تاثیر بالایی روی تعیین وزن ورق آهن دارد، ضخامت آن می باشد. ضخامت ورق ها به صورت استاندارد و در اندازه های از پیش تعیین شده مشخص است و برای انجام محاسبات باید آنها را در نظر داشته باشیم.
  • چگالی یا وزن مخصوص: هر فلز دارای چگالی مخصوص به خود می باشد.

محاسبه وزن ورق آهن

فرمولی که به عنوان فرمول محاسبه وزن ورق آهن در اختیار شما قرار دادیم، فرمول مشترکی است که برای انواع ورق ها قابل استفاده می باشد. در نظر گرفتن چگالی و وزن مخصوص آهن در این فرمول، باعث می شود که ما در پایان وزن ورق آهنی را به دست بیاوریم. این پارامتر در فلز های مختلف متفاوت می باشد و برای اندازه گیری وزن آنها باید حتماً از چگالی مخصوص آن فلز ها استفاده کنیم. چگالی آهن در این فرمول تقریبا 7.85 است که آن را در روند انجام محاسبات 8 در نظر می گیرند.

نکات مهم در زمینه محاسبه وزن ورق آهن

اولین نکته باید به آن دقت داشته باشید این است که وزن به دست آمده توسط فرمولی که برای شما توضیح دادیم تقریبی بوده و در پایان دقیق ترین راه برای به دست آوردن وزن ورق آهن، این است که از باسکول استفاده شود. از طرفی معمولا هر شرکت تولید کننده ورق آهنی یک جدول مخصوص برای محاسبه وزن ورق آهن تولید شده توسط خود را در اختیار مشتریان قرار می دهد تا به این صورت بتوانند به راحتی و با استفاده از جدول، وزن تقریبی مقدار ورق مورد نیاز خود را به دست بیاورند. نکته ای که در زمینه این جدول ها باید به یاد داشته باشید این است که حتما دقت کنید از مقادیر ذکر شده برای ورق آهنی خود استفاده کنید، چرا که اشتباهات کوچک در محاسبات اولیه می تواند نتایج بدی در ادامه مسیر خرید ورق آهنی برای شما به همراه داشته باشد.

محاسبه وزن ورق آهن

نوشتن دیدگاه