سبد خرید شما خالی می باشد.
0
وزن هر متر مربع ورق گالوانیزه

ورق‌ گالوانیزه به ورق‌هایی گفته می‌شود که طی فرایند گالوانیزاسیون در دیگ‌های مذاب روی آبدیده شود. در این روش، ورق‌ها در کوره‌های مذاب روی ریخته شده و سپس وارد مرحله سردن شدن می‌شوند. به طوری که در برابر نفوذ آب، رطوبت، خوردگی، زنگ زدگی و غیره مقاوم شده و در بسیاری از صنایع نظیر خودروسازی، کشتی سازی، ساختمان سازی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. کافی است سری به شهرهای پررطوبت بزنید تا ببینید که استفاده از ورق گالوانیزه سقفی در این شهرها تا چه اندازه رایج است.

مشخصات ورق‌های گالوانیزه

ورق‌های گالوانیزه به دلیل اینکه طی فرایند گالوانیزاسیون سخت می‌شوند، از مزایای منحصربفردی برخوردار می‌شوند که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

  • دوام بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی
  • جایگزین مناسب برای ورق‌های آهنی
  • دارای چندین پوشش محافطتی
  • قابل استفاده در اغلب صنایع
  • بازرسی آسان
  • قیمت مناسب و به صرفه
  • صرفه جویی در منابع
  • پاکسازی آسان
  • تطبیق‌پذیری با تمام شرایط آب و هوایی

وزن هر متر مربع ورق گالوانیزه

وزن هر متر مربع از ورق گالوانیزه

برای محاسبه تمامی فلزات یک فرمول استاندارد و جهانی وجود دارد که می‌توان از آن برای محاسبه ورق‌های گالوانیزه نیز استفاده کرد. برای به دست آوردن وزن فلزات باید طول، عرض، ضخامت و چگالی آن‌ها را با هم ضرب کرد. به فرض برای محاسبه وزن یک متر مربع ورق گالوانیزه با ضخامت 1 میلی متر باید آنها را در چگالی 7.86 ضرب کرد.

1 * 1 * 1 * 7.86 = 7.86 کیلوگرم

همانطور که مشاهده می‌کنید وزن به دست آمده براساس کیلوگرم محاسبه می‌شود. شما می‌توانید برای محاسبه سایر فلزات نیز از این فرمول استفاده کنید. کافیست چگالی مخصوص هر یک از فلزات را بدانید و آن را در ابعاد مورد نظر ضرب کنید. یکی از کاربردی ترین انواع ورق های گالوانیزه ورق 50 گالوانیزه است، قیمت ورق ۵۰ گالوانیزه در سایت آهن تاپ بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است.

وزن هر متر مربع ورزق گالوانیزه کرکره ای

همانطور که گفتیم فرقی نمی‌کند که فلز مورد نظر از چه جنسی باشد. کافیست چگالی مخصوص آن را در ابعاد مورد نظر ضرب کنید. البته، بسیاری از کارخانجات برای سهولت بیشتر، وزن هر فلز را بر اساس ابعاد استاندارد آن در یک جدول جداگانه ارائه می‌دهند. اینگونه می‌توان تنها با مشاهده کاتالوگ هر شرکت، از وزن ورق‌های فلزی مطلع شد.
اما، برخی از کارخانجات برای سوء استفاده از اعتماد مردم دست به کارهای فریب‌کارانه می‌زند. به طوری که با کم کردن چندین گرم از وزن هر ورق سودهای کلانی به جیب می‌زنند. درست است که چند گرم رقم زیادی نیست، اما تصور کنید که از هزاران ورق‌ فلزی چند گرم کم شود. پس بهتر است با دانستن روش محاسبه انواع ورق‌های فلزی جلوی سوءاستفاده چنین شرکت‌هایی را بگیرید. برای مطلع شدن از قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر را می توانید به راحتی از طریق سایت آهن تاپ اقدام کنید.

وزن هر متر مربع ورق گالوانیزه

استفاده از نرم افزارهای مهندسی برای محاسبه وزن

علاوه‌بر روش فوق شما می‌توانید به کمک نرم افزارهای مهندسی اقدام به محاسبه وزن انواع ورق‌های فلزی کنید. از آنجایی که ممکن است در روش‌های دستی خطا وجود داشته باشد، اما روش‌های مهندسی بسیار دقیق عمل کرده و شما را در محاسبه قیمت دقیق کمک می‌کنند.
محاسبه وزن انواع ورق‌های فلزی یکی از دغدغه‌هایی است که اکثر خریداران دارند. چراکه آن‌ها بیم آن را دارند تا مبادا کارخانجات با کم کردن وزن ورق‌ها اقدام به کلاهبرداری کنند. از این رو، بهتر است با فرمول‌های محاسباتی برای تعیین وزن ورق‌های فلزی آشنا باشید.

نوشتن دیدگاه