سبد خرید شما خالی می باشد.
وزن ورق رنگی

ورق رنگی به دلیل داشتن وزن کم و استحکام مناسب، کاربرد فراوانی دارد و استفاده از این ورق ها همواره در حال افزایش است. یکی از عوامل تاثیر گذار بر انتخاب نوع ورق شیروانی، وزن آن است که بر تحمل دیوارها و قیمت نهایی آن موثر است. در این مقاله به صورت اجمالی به بررسی وزن ورق شیروانی رنگی و دلیل اهمیت آن می پردازیم. انواع ورق گالوانیزه کاربردهای متفاوتی دارند و از میزان متریال های مختلفی تولید شده اند.

ورق شیروانی رنگی

ورق شیروانی با استفاده از عنصر روی و آهن به وجود می آید که به دو صورت سرد و گرم ایجاد می شود. این ورق در برابر رطوبت و آب دارای پایداری می باشند و در نقاط مختلف ساختمان (از جمله سقف و در و پنجره ها) و تجهیزات مختلف (از جمله یخچال و اجاق گاز) کاربرد فراوانی دارد. امروزه از ورق شیروانی مخصوصا نوع رنگ آمیزی شده آن، برای پوشاندن سقف خانه ها و همچنین سالن های بزرگ استفاده می شود. این ورق ها را می توان با استفاده از رنگ روغنی رنگ آمیزی کرد تا جلوه زیباتری ایجاد شود و مزیت اصلی این ورق ها که معمولا از جنس گالوانیزه می باشند، این است که در برابر رطوبت مقاوم هستند و تحمل بار و نیروی خوبی دارند.

ورق شیروانی رنگی

وزن ورق شیروانی رنگی

وزن ورق گالوانیزه رنگی پارامتر بسیار مهمی می باشد که تاثیر مستقیم بر قیمت آن دارد. به صورت کلی می توان با استفاده از جداول استاندارد وزن آنها را محاسبه کرد و به این صورت است که براساس ضخامت ورق و سطح واحد آن بیان می شود. در مواردی که به این جداول دسترسی نداشته باشیم می توان به صورت تقریبی وزن آن را محاسبه کرد که نیاز به ضخامت و سطح کلی ورق داریم، سپس با استفاده از چگالی ورق (که معمولا در حدود 7.8 کیلوگرم بر متر مکعب در نظر گرفته می شود)، در نهایت وزن آن قابل محاسبه است. 
روش دیگر در محاسبه سریع وزن ورق شیروانی رنگی، این است که با استفاده از ترازو یا سایر ابزارها، سطح مشخصی از آن را وزن کرده و سپس وزن نهایی را به ازای هر متر مربع محاسبه کرد که با داشتن این عدد به راحتی وزن کلی ورق استفاده شده را می توان داشت. مشخصات فنی ورق روغنی st12 که بسیار کاربردی است را در سایت آهن تاپ قرار داده ایم.
راه دیگر برای داشتن وزن این ورق استفاده از نرم افزار می باشد که به طور دقیق وزن آن را در اختیار طراح یا معمار قرار می دهد. از جمله نرم افزار های معروف در این زمینه، می توان نرم افزار رویت را نام برد که از دیرباز مورد استفاده قرار گرفته است و در زمان کوتاهی و با دقت بالا وزن را به ما می دهد.

همان گونه که اشاره شد ورق شیروانی رنگی کاربرد فراوانی دارد و وزن آن باید مورد توجه قرار گیرد که می تواند با روش های اشاره شده، محاسبه گردد. ورق های شیروانی با ضخامت های متفاوت را می توان به اشکال و اندازه های مختلف ایجاد کرد و سپس به کمک فرآیند رنگ آمیزی، در نهایت محصولی ایجاد کرد که هم وزن مناسب داشته و هم جلوه زیبایی را به ساختمان بدهد. برای تهیه و اطلاع از قیمت ورق در انواع مختلف اعم از رنگی، گالوانیزه و ... می توانید به سایت آهن تاپ مراجعه کرده و پس از بررسی ویژگی ها محصول مورد نظر، سفارش خود را ثبت کنید.

نوشتن دیدگاه