سبد خرید شما خالی می باشد.
وزن ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

به دست آوردن وزن ورق گالوانیزه بی شک یکی از مراحل اصلی قبل از خرید این محصولات است، چرا که در نهایت قیمت این محصولات با توجه به وزن آنها محاسبه می شود. به همین دلیل است که قبل از اقدام به خرید ورق گالوانیزه، شما باید ابتدا مشخص کنید که ابعاد ورق گالوانیزه مورد نظر شما چقدر است و به ورق با چه ضخامتی نیاز دارید. بعد از مشخص کردن این پارامترها و استفاده از روش هایی که در ادامه این مطلب در اختیار شما قرار می دهیم، می توانید وزن ورق گالوانیزه ذوزنقه ای را محاسبه نمایید. در این مطلب با سایت آهن تاپ همراه باشید تا فرمول محاسبه و سایر روش های به دست آوردن وزن ورق گالوانیزه را برای شما توضیح دهیم. برای مطلع شدن از قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر را می توانید به راحتی از طریق سایت آهن تاپ اقدام کنید.

وزن ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

پارامترهای تعیین وزن ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه به وسیله فرمول محاسباتی این کار شما باید ابتدا پارامترهای مورد نیاز در فرمول را داشته باشید، در ادامه این پارامترها را خدمت شما معرفی می کنیم تا چه در زمان استفاده از فرمول محاسباتی برای محاسبه وزن ورق یا چه در زمان استفاده از جدول وزنی بتوانید روند کارهای خود را پیش ببرید و به این صورت وزن ورق مورد نیاز خود را با دقت بیشتری به دست بیاورید.

  • ابعاد ورق گالوانیزه: طول و عرض ورق های گالوانیزه در زمان محاسبه وزن آنها بسیار مهم هستند، در این زمینه شما باید این مورد را به یاد داشته باشید که در این محاسبات طول ورق را با حرف (L) و عرض آنها با حرف (W) نشان می دهند. البته باید در نظر داشته باشید که این ورق ها در طول و عرض استاندارد تولید می شوند؛ به این صورت که عرض های آنها 1.25، 1.5 و 2 متر می باشند و همچنین طول آنها معمولا 6 متر است. در ضمن به یاد داشته باشید که در بیشتر موارد واحد طول و عرض ورق ها بر حسب متر در نظر گرفته میشود.
  • ضخامت ورق گالوانیزه: ضخامت ورق در فرمول با حرف (T) نشان داده می شود. ضخامت معمولا بر حسب میلی متر است. ورق ها در ضخامت های استاندارد تولید و به بازار عرضه می شوند. این مورد بسیار مهم را باید در زمان انتخاب ورق به یاد داشته باشید که معمولا ورق ها را بر اساس ضخامت آنها می شناسند. پس در زمان تعیین این پارامتر، باید مراقب باشید که ورقی با ضخامت متناسب با کاربرد خود انتخاب و خریداری کنید.
  • چگالی ورق: چگالی یا جرم مخصوص ورق های گالوانیزه در محاسبات 7.85 در نظر گرفته می شود. البته در بسیاری از موارد ممکن است آن را به صورت تقریبی 8 در نظر بگیرند.

ورق گالوانیزه 6 متری کاربردهای فراوانی دارد و از این رو با کسب مشورت از متخصصان می توانید آن را از سایت ما تهیه کنید. قیمت ورق گالوانیزه 6 متری در آهن تاپ بسیار مقرون به صرفه و مناسب است.

وزن ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

محاسبه وزن ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه ذوزنقه ای معمولا از دو روش اصلی استفاده میکنند که عبارتند از "به کارگیری فرمول و استفاده از جدول وزنی." فرمول مورد استفاده برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه به صورت زیر است.

وزن ورق گالوانیزه = ضخامت ورق * طول ورق * عرض ورق * چگالی آهن

نکته مهمی که در این قسمت باید به یاد داشته باشید این است که برای محاسبه وزن ورق از طریق جدول نیز، بهتر است فرمول بالا را به یاد داشته باشید تا در پایان بتوانید با دقت بیشتری وزن ورق خود را مشخص کنید. یکی از کاربردی ترین انواع ورق های گالوانیزه ورق 50 گالوانیزه است، قیمت ورق ۵۰ گالوانیزه در سایت آهن تاپ بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است.

 ردیف  طول(متر)   عرض(متر)  ضخامت (میلی متر)  چگالی ورق  وزن تقریبی (کیلوکرم) 
 1  2  1  0.5  7.86  8
 2  2  1  0.7   7.86  11
 3  2  1  1   7.86  16
 4  2  1  1.5   7.86  24
 5  2  1  2   7.86  32
 6 2.5 1.25  0.5   7.86  13
 7  2.5  1.25  1   7.86  25
8 2.5 1.25 1.25  7.86 31
9 2.5 1.25 1.5  7.86 37
10 6 1 0.5  7.86 24
نوشتن دیدگاه