سبد خرید شما خالی می باشد.
0
آرشیو قیمت ورق سیاه

محصول اولیه برای ساخت ورق سیاه در کارخانجات فولادی، شمش یا تختال است. نحوه ی تولید ورق سیاه نیز بدین صورت است که در ابتدا، شمش ها ذوب شده و به صورت فولاد مذابی به رنگ سیاه در می آید و در نهایت ورق سیاه تولید می شود. نام ورق سیاه به دلیل ظاهر کدر و ماتی که دارند، روی این ورق ها گذاشته شده است. ورق های تولیدی از بین غلطک هایی مخصوص عبور داده می شوند و در نهایت به ضخامت 1.8 میلی متر الی 100 میلی متر تبدیل می شود. مطالعه ی آرشیو قیمت ورق سیاه یکی از موضوعات مورد توجه خریداران ورق سیاه است به گونه ای که این خریداران روزانه نوسانات قیمتی این محصول را از روی آرشیو قیمت ورق سیاه دنبال می کنند و در نهایت افزایش یا کاهش قیمت ورق سیاه را در خرید و فروش های خود منظور می کنند. شما عزیزان میتوانید برای مشاهده و اطلاع از قیمت روز ورق سیاه و همچنین ثبت سفارش خرید این محصول به فروشگاه اینترنتی آهن تاپ مراجعه نمایید.

آرشیو قیمت ورق های سیاه

آرشیو قیمت ورق سیاه و نحوه ی دستیابی به قیمت روزانه

بیشترین موارد کاربرد ورق سیاه در ساخت ساختمان و مصارف صنعتی است و معمولا ورق سیاه دارای انواع معمولی و آلیاژی است. دو نوع ورق سیاه در مقاسه با نمونه های مشابه کاربرد های گسترده تری دارد: st37 و st52 آرشیو قیمت ورق سیاه این دو نوع ورق به دلیل کاربرد های گسترده تر، مورد توجه بیشتری است. کارخانجات زیادی در کشور اقدام به تولید ورق سیاه می کنند و سطح تولیدات این کارخانه ها به نحوی است که نیاز کشور در این حوزه به خوبی بر طرف می شود. در ادامه مهم ترین کارخانه های تولید کننده ی ورق سیاه را ذکر می کنیم:

برای دست یابی به آرشیو قیمت ورق سیاه تولیدی در کارخانه های ذکر شده در بالا، کافی است به سایت آهن تاپ سری بزنید تا قیمت روزانه ی ورق سیاه را در این سایت به طور دقیق و همراه با نوسانات آن مشاهده نمایید. با مشاهده ی نوسانات روزانه ی قیمت ورق سیاه و اطلاع از کیفیت محصولات ساخته شده در کارخانه های مختلف، می توان بهترین انتخاب را برای خرید ورق سیاه داشت.

آرشیو قیمت ورق سیاه و نحوه ی دستیابی به قیمت روزانه  

موارد کاربرد ورق سیاه با توجه به قیمت آن

بعد از بررسی آرشیو قیمت ورق سیاه و اطلاع از نحوه ی دستیابی به این آرشیو و نوسانات آن، به بررسی موارد کاربرد ورق سیاه در صنایع مختلف می پردازیم. ورق سیاه به دو صورت رول و شیت قابل عرضه در بازار است. صاحبان صنایع و مهندسان ساختمانی با توجه به موارد کاربردشان می توانند از دو نوع رول و شیت این ورق ها استفاده نمایند. ورق های رول به خاطر حجم خاصی که اشغال می کنند، جابجایی سخت تری دارند اما در عوض این امکان را به افراد می دهند تا در اندازه های دلخواه مورد برش قرار گرفته و استفاده شوند. فاکتور های مختلفی بر روی آرشیو قیمت ورق سیاه و نوسانات آن تاثیر گذار است. ضخامت ورق سیاه، ابعاد و موارد کاربرد آن ها از فاکتور های اساسی موثر بر قیمت این نوع ورق است. ورق سیاه به دلیل فرایند تولید راحت تری که دارد، نسبت به سایر ورق های موجود در بازار مثل ورق گالوانیزه قیمت پایین تری دارد. در نتیجه این ورق ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و اهمیت زیادی در بین محصولات فولادی دارند. ابعاد و اندازه های ورق سیاه می تواند با توجه به نیاز مشتری عرضه گردد. کاربرد های ورق سیاه بسیار گسترده و فراگیر است. از این ورق ها می توان در موارد زیر استفاده نمود:

  • ساختمان سازی و مقاطع فلزی به کار رفته در اسکلت ساختمان
  • ساخت تانکر های جابه جایی مایعات و مشتقات نفتی
  • سوله سازی
  • کشتی سازی و ساخت ماشین آلات جنگی
  • محصول اولیه ی مورد استفاده در بسیاری از صنایع و ...

موارد کاربرد ورق سیاه با توجه به قیمت آن  

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ورق سیاه

ورق سیاه به شیوه ی نورد گرم تولید می شود. حال این سوال مطرح می شود که علت نامگذاری ورق سیاه چیست؟ ورق سیاه به راستی رنگ سیاهی نداشته و در واقع پس از طی فرایند های تولید رنگ مات و کدری پیدا می کند، در نتیجه به آن ورق سیاه گفته می شود یعنی به عبارت بهتر ظاهر روغنی و گالوانیزه ندارد. در ادامه مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر آرشیو قیمت ورق سیاه را بیان می کنیم:

  • شیوه ی تولید ورق سیاه: تولید ورق سیاه به شیوه ی نورد گرم است که در مقایسه با نورد سرد روش مناسب تر و از نظر هزینه ای مقرون به صرفه تر است. در نتیجه قیمت تمام شده ی ورق سیاه در مقایسه با ورق های گالوانیزه به مراتب پایین تر است.
  • ضخامت ورق سیاه: طبیعتا ورق هایی با ضخامت کمتر هزینه ی تمام شده ی پایین تری نسبت به ورق های ضخیم تر دارند. ضخامت ورق سیاه از یک میلی متر الی 10 سانتی متر می تواند متغیر باشد.
  • شیوه ی عرضه ورق سیاه به بازار: ورق سیاه می تواند به دو صورت رول یا شیت به بازار عرضه شوند که هر یک از این مدل ها بر قیمت ورق سیاه تاثیر گذار خواهد بود.
نوشتن دیدگاه