سبد خرید شما خالی می باشد.
0
ورق سیاه چیست

ورق سیاه فلز مسطحی است که به صورت استوانه ای یا برش خورده در بازار موجود است. ورق های فلزی با دو فرآیند نورد گرم و نورد سرد تولید می شوند. محصول نهایی نورد گرم ورق سیاه، ولی محصول نهایی نورد سرد ورق روغنی است. لازم به ذکر است که هزینه نورد سرد بالاتر است. در نورد گرم ورق ها دارای سطوح نازک تری هستند و دمای ذوب مواد 1280 درجه سانتیگراد است. ورق های با ضخامت کمتر از 1.5 میلی متر را به صورت استوانه ای شکل (رول شده) و با ضخامت بالاتر را به صورت برش خورده وارد بازار می کنند.
این ورق ها انعطاف پذیر بوده و در صنایع مختلفی کاربرد دارند. از جمله استانداردهای موجود در زمینه ورق سیاه ST37، ST52، A283-GR C، A516-GR60,70 و A285-GR C است. در ایران شرکت های تولید کننده این ورق عبارتند از فولاد مبارکه اصفهان، شرکت هفت الماس و شرکت فولاد غرب هستند. در شکل زیر نمونه ای از ورق سیاه که به صورت استوانه ای بسته بندی شده است، نمایش داده شده که دارای ضخامت کمتر از 1.5 میلی متر است.

ورق سیاه چیست

انواع ورق سیاه

ورق سیاه در دو نوع ساده (مسطح) و آجدار تولید می شود؛ ورق آجدار به صورت نورد گرم تولید می شود که برای کف سازه ها، سطوح شیب دار یا نزدیک پرتگاه استفاده می شود تا از سقوط جلوگیری کند و برجستگی ها به صورت بادامی یا الماسی طراحی می شوند.

کاربرد های ورق سیاه

از جمله کاربرد های ورق سیاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. خودرو سازی
  2. کشتی سازی
  3. تانکر سازی و ساخت مخازن
  4. تولید ادوات کشاورزی
  5. مصالح ساختمانی
  6. مصالح نظامی
  7. صنایع ساخت و ساز

what is black sheet2

مشخصات ورق سیاه

برای محاسبه وزن ورق سیاه، می توان حجم ورق (حاصل ضرب طول، عرض و ضخامت ورق) را در چگالی یا وزن مخصوص آن ضرب کرد. چگالی ورق سیاه برابر با 7.86 است. ورق سیاه با ضخامت 1.5 تا 100 میلی متر در بازار موجود است و عرض آن می تواند 100، 150،125 و 200 سانتیمتر باشد.
سایت آهن تاپ فروشنده انواع ورق های موجود در بازار است. برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت محصولات، لطفا این سایت را مشاهده کنید.