سبد خرید شما خالی می باشد.
ورق آجدار دست دوم

ورق های شطرنجی، ورق های برجسته و ورق کف سازی نام های دیگر ورق آجدار است. ورق آجدار دست دوم، ورق هایی از جنس آلومینیوم، فولاد و یا فولاد ضد زنگ هستند. در یک سمت این ورق ها اشکال مختلفی مانند قطره اشک و یا شکل الماس و بادام و ... به صورت برجسته قرار می گیرد و سمت دیگر آن کاملا صاف و بدون هیچ گونه برجستگی است. مهم ترین کاربرد ورق آجدار دست دوم، جلوگیری از سایش و لغزش در محیط های مسکونی و صنعتی است.

موارد کاربرد ورق آجدار و یا نوع دست دوم آن بسیار زیاد و گسترده است به نحوی که سالیانه 100 الی 150 هزار تن از این ورق ها تولید شده و در صنایع و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به معرفی ورق آجدار دست دوم می پردازیم. لازم به ذکر است ورق آجدار دست دوم با نو آن تفاوت های زیادی ندارد و ورق های دست دوم به اندازه ی کافی استحکام داشته و می توانند در موارد مختلف کاربرد های موثری نیز داشته باشد. همچنین جهت خرید ورق آجدار می توانید از سایت آهن تاپ اقدام کنید.

ورق آجدار دست دوم 

ورق آجدار دست دوم چیست؟

موارد کاربرد ورق آجدار دست دوم بسیار گسترده و زیاد است. در صنایع مختلف و در ساخت واحد های مسکونی و تجاری، استفاده از ورق آجدار یکی از ملزومات اصلی است. کاربرد ورق آجدار در کف سازی بسیار زیاد است و در مواردی نیز این ورق ها می توانند برای استفاده در سقف و پوشش آلاچیق ها بسیار موثر باشند. بنابراین کاربرد این ورق ها به عنوان یکی از مصالح ساختمانی بسیار متداول و شناخته شده است. برجستگی های مختلف موجود بر روی سطح این ورق ها اصطکاک را تا حد بسیار زیادی کاهش داده و مانع از لغزش و سایش در محیط های مختلف و در شرایط محیطی متفاوت می شود. در مناطق و نواحی بارانی استفاده از ورق آجدار دست دوم با اشکال بادامی، طرفداران بسیار زیادی دارد، زیرا در هنگام بارندگی، آب در حفره های بادم شکل این ورق ها جمع می شود. برای پوشش سطوح شیب دار و یا نواحی نزدیک پرتگاه ها، معمولا از ورق های آجدار استفاده می شود تا از لیز خوردن و سقوط اشیاء و افراد جلوگیری شود.

 ورق آجدار دست دوم چیست؟

موارد کاربرد ورق آجدار دست دوم

کاربرد های ورق آجدار دست دوم بسیار متنوع است. این ورق ها در صنایع گوناگون و در بخش های مختلف مهندسی، در ساختمان سازی و ساخت پله و سکو، در معابر شهری و در ساخت پیاده رو ها، در صنایع خودرو سازی و بخش کشاورزی و ... استفاده می شوند. در ادامه به بررسی کاربرد های ورق آجدار دست دوم می پردازیم:

  • کف اتوبوس های بین شهری از این نوع ورق ها ساخته شده است.
  • راهروها، پله های اضطراری، نردبان ها و آسانسور ها در موارد زیادی از ورق آجدار ساخته شده است.
  • امروزه و با مطرح شدن ایده های خلاقانه در بحث معماری، استفاده از ورق آجدار در دکوراسیون داخلی رونق بسیاری پیدا کرده است. این ورق ها به دلیل طرح ها و اشکال مختلف شان و برخورداری از استحکام کافی، می توانند به عنوان مصالحی مهم در معماری و ساختمان سازی مورد استفاده قرار گیرند.
  • مکان های شلوغ و پر رفت و آمد، مثل پاساژ ها و یا مراکز بزرگ خرید و ... همواره با مشکل خراب شدن کف پوش و دیوار پوش ها روبرو هستند. رفت و آمد های زیاد در این فضا ها، کف پاساژ ها را دچار فرسایش و خرابی می کند و ظاهر نامناسبی برای پاساژ ایجاد می نماید. استفاده از ورق آجدار به عنوان کف پوش و دیوار پوش مانع از فرسایش کف و دیوار ها می شود.
  • استفاده از این ورق ها در محیط های بهداشتی بسیار موثر است. محل طبخ آشپزخانه ها بهتر است توسط این ورق ها پوشیده شوند. در صورت بروز هر گونه آلودگی بر روی این سطوح، می توان ورق آجدار را به راحتی تمیز نمود و لکه های روی آن را به سرعت برطرف کرد. ورق های آجدار آلومینیومی ضد خوردگی و زنگ زدگی هستند.

قیمت ورق آجدار دست دوم   

قیمت ورق آجدار دست دوم

ورق های آجدار از جنس آلومینیوم و یا استنلس استیل هستند. طبیعتا ورق های استنلس استیل قیمت بالاتری نسبت به ورق های آلومینیومی دارند. همچنین قیمت ورق آجدار دست دوم در مقایسه با ورق های آجدار نو کم تر است و قیمت تمام شده ی کار در هنگام استفاده از ورق آجدار دست دوم پایین تر خواهد بود.
عوامل مختلفی بر قیمت ورق آجدار دست دوم تاثیر گذار است که در زیر به بیان آن ها می پردازیم:

  • ضخامت ورق ها یکی از فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت ورق است. هر چه ورق ضخیم تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. البته باید دقت نمود که ورق های ضخیم موارد کاربرد متفاوتی نسبت به ورق های نازک دارند.
  • آج های قرار داده شده بر روی ورق نیز یکی از موارد مهم تاثیر گذار بر قیمت ورق آجدار است.

برای اطلاع از آخرین قیمت ورق آجدار فولاد مبارکه اصفهان، قزاق و... و همچنین خرید ورق های آجدار نو و دست دوم با مناسب ترین قیمت می توانید با ما در آهن تاپ همراه باشید و تمامی محصولات مورد نیاز خود را در کوتاه ترین زمان ممکن خریداری کنید. 

نوشتن دیدگاه