سبد خرید شما خالی می باشد.
ضخامت ورق آجدار

ورق آجدار یکی از محصولات کاربردی در صنایع مختلف است. این محصول با ضخامت های مختلفی تولید و روانه بازار می‌شود.‌ کم یا زیاد بودن ضخامت ورق آج دار باعث می شود قیمت این محصول و همچنین استقامت این محصول کم یا زیاد شود، به همین دلیل می‌توان گفت ورق های آج دار که دارای ضخامت های مختلف هستند و برای موارد متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند، یک کاربرد ندارند. در این مقاله قصد داریم به ضخامت ورق آج دار و موارد تاثیر گذار در این زمینه بپردازیم، به همین دلیل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید. شما می توانید جهت خرید ورق آجدار و همچنین خرید و فروش انواع آهن آلات به سایت آهن تاپ مراجعه کنید. 

ضخامت ورق آجدار

اهمیت ضخامت ورق آجدار در کاربرد آن

ورق آجدار در ضخامت های مختلف یک و نیم میلی متر تا ۱۰ میلیمتر تولید و روانه بازار می‌شود و ضخامت های مختلف این محصول برای کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. در این میان یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید این است که آیا ضخامت ورق آجدار می‌تواند در کاربرد آن تاثیرگذار باشد؟
در پاسخ به این سوال باید گفت یکی از مهم‌ترین مواردی که برای استفاده از ورق آج دار در مکان های مختلف باید مورد بررسی قرار بگیرد، ضخامت محصول است. اگر برای استفاده از ورق آجدار در مکان های مختلف نیاز به نوعی از محصول دارید که ابزار خوری مناسبی داشته باشد و به راحتی خم شود، باید حتما این محصول از انواع یک و نیم تا دو میلیمتری خریداری شود و مورد استفاده قرار گیرد. ورق هایی که دارای ضخامت بالاتر هستند، برای ابزار خوری چندان مناسب نیستند و تنها برای مواردی که نیاز به ابزار خوری وجود ندارد، می‌توان از ورق‌هایی با ضخامت بالای دو میلیمتر تا ۱۰ میلیمتر استفاده کرد.

اهمیت ضخامت ورق آجدار در کاربرد آن

اگر بخواهیم به برخی از موارد استفاده از ورق آجدار بپردازیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ورق آجدار با ضخامت کم: ورق آج دار با ضخامت کم برای مواردی مانند پله های اضطراری، ساخت قطعات لوازم خانگی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. در مواردی که قرار است از ورق آجدار برای ساخت ابزار های کوچک استفاده شود و نیاز به برش ورق وجود دارد، باید از ورق آجدار با ضخامت کم مانند ۲ میلیمتر استفاده کرد.
  • ورق آجدار با ضخامت متوسط: از این محصول در اکثر موارد برای راه سازی استفاده می شود. در برخی از موارد دارا بودن استحکام و مقاومت بالا و دارا بودن قابلیت ابزار خوری نسبتاً مناسب در کنار یکدیگر اهمیت دارد. در این گونه موارد می توان از ورق آجدار با ضخامت متوسط مانند ضخامت ۵ میلیمتر و ۶ میلیمتر استفاده کرد.
  • ورق آجدار با ضخامت بالا: در مکان هایی که نیاز به استقامت بسیار بالای ورق آجدار است در اکثر موارد از انواع این محصول با ضخامت بالا استفاده می شود، برای مثال در مکان‌های عمومی مانند ایستگاه اتوبوس که حتما باید ورق مدت زمان بسیار زیادی دوام بیاورد، می توان از ورق آج دار با ضخامت بالا استفاده کرد.
    در برخی از موارد ممکن است در مورد موارد استفاده از ضخامت های مختلف ورق آجدار اطلاعات چندان زیادی نداشته باشید، در این گونه موارد می توانید با افراد آگاه در این زمینه مشورت کنید و یا با توجه به این‌که کار شما به ابزار خوری نیاز دارد یا خیر از انواع مختلف ورق آج دار در ضخامت های متفاوت استفاده کنید.

اهمیت ضخامت ورق آجدار در کاربرد آن

انواع ضخامت ورق آجدار موجود در بازار

ورق های آجدار موجود در بازار در ضخامت یک و نیم میلیمتر تا ۱۰ میلیمتر تولید و روانه بازار می‌شوند. به صورت کلی می‌توان گفت با ضخامت های مختلف ورق آجدار وزن های مختلفی دارند که قیمت آن‌ها با توجه به ضخامت کمتر و یا زیادتر می شود. اگر بخواهیم به برخی از ویژگی های ضخامت های مختلف ورق آجدار بپردازیم، می توان گفت ورق آجدار با ضخامت کمتر ابزار خوری بسیار بهتری دارد و برای مواردی که نیاز به برش ورق آجدار وجود دارد، بهترین گزینه برای استفاده است، اما در صورتی که نیاز به مقاومت و استقامت بالاتری وجود داشته باشد، ورق آج دار با ضخامت بالاتر مانند ضخامت ۱۰ میلی متر توصیه می شود.
همانطور که در بالا نیز به این مسئله اشاره شده استاندارد لازم برای تولید ورق های آجدار یک و نیم تا ۱۰ میلیمتر ضخامت است، اما در برخی از موارد کارخانه های تولیدی مختلف مانند کارخانه تولیدی فولاد مبارکه اصفهان این محصول را در ضخامت های ۱۵ تا ۲۰ میلی متر نیز تولید می کند تا مشتریان بتوانند با توجه به نیاز خود ضخامت های مختلف را خریداری کنند. ورق آجدار فولاد مبارکه اصفهان را از آهن تاپ بخرید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ضخامت انواع ورق می توانید با کارشناسان فروش آهن تاپ در ارتباط باشید. آهن تاپ عرضه کننده انواع ورق آجدار با ضخامت های مختلف است. آهن تاپ بهترین مرکز فروش آهن آلات در کرج است.

نوشتن دیدگاه