سبد خرید شما خالی می باشد.
0
استاندارد ورق استیل 304

استاندارد ورق استیل ۳۰۴ بر اساس معیارهای اروپایی ۴۳۰۱/۱ است. ورق استیل ۳۰۴ یکی از پرکاربرد ترین و مشهورترین انواع استیل است. این ورق استیل جزء فولادهای زنگ نزن آستنیتی می باشد و به تمام اشکال مانند لوله، رول، میله و ورق ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به استاندارد ورق استیل ۳۰۴ میزان خوردگی و فرسودگی آن از استیل ۳۱۶ کمتر است و قیمت آن نیز کمتر از استیل ۳۱۶ است. ورق استیل ۳۰۴ کاربرد های متنوعی دارد و در صنایع مختلف مانند صنایع نفت و پتروشیمی صنایع غذایی دارویی و صنایع گاز مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه استیل ۳۰۴ خاصیت آهنربایی ندارد، بسیار در برابر زنگ زدگی و فرسودگی از خود مقاومت نشان می دهد و نسبت به فولاد های معمول مقاومت بالاتری دارد. ورق استیل ۳۰۴ به راحتی فرم می‌پذیرد و همین قابلیت فرم پذیری باعث شده تا کاربرد بالایی داشته باشد. این ورق ها بر اساس استانداردهای ویژه مورد تحلیل و آنالیز قرار می گیرند. عمده ترین استانداردی که برای آن به کار برده می شود، استاندارد ASTM A240 است. ورق استیل ۳۰۴ بر مبنای آهن بوده و ۲ درصد کربن برای تولید آن استفاده می شود. با توجه به استاندارد استیل ۳۰۴ خاصیت مکانیکی آن متمایز از فولاد های دیگر است و درجه سختی بالایی دارد. در زمان هایی که میزان کربن موجود در فولاد از ۱۵ درصد کمتر است، به آن ها فولاد ساده نرم کربنی اطلاق می شود. این فولاد هایی که از ۳/۰ تا ۱۵/۰ درصد کربن دارند به فولاد کم کربن مشهور هستند. اگر میزان فولاد موجود میزان کربن موجود در فولاد ۶/۰ درصد باشد، به آن فولاد کربن متوسط گفته می شود. شما می توانید جهت خرید ورق آجدار و ورق استیل ۳۱۶ و همچنین خرید و فروش انواع آهن آلات به سایت آهن تاپ مراجعه کنید. 

استاندارد ورق استیل 304

استاندارد ورق استیل ۳۱۶ نگیر

استاندارد ورق استیل ۳۱۶ نگیر از خانواده فولاد زنگ نزن می باشد. همان استاندارد مورد استفاده برای ورق استیل ۳۰۴ یعنی ASTM A240 است. این ورق یک استاندارد دیگر هم دارد که ASME SA 240 است. ورق استیل ۳۱۶ نگیر علاوه بر آهن و کربن دارای عنصر مولیبدن می باشد و حدود دو تا سه درصد آن را مولیبدن تشکیل می دهد. مولیبدن عنصری است که استحکام و خواص مکانیکی فولاد را بهبود بخشیده و باعث می شود تا مقاومت در برابر حرارت بالا رود. این عنصر همچنین مقاومت در برابر خوردگی را نیز در فولاد ها افزایش می دهد. به همین خاطر و ورق استیل ۳۱۶ نگیر دارای مقاومت به خوردگی بیشتری نسبت به ورق استیل ۳۰۴ است. ورق استیل ۳۱۶ نگیر کاربردهای مختلفی در صنایع دارد. به عنوان مثال در محیط هایی که نمک بسیار است، مانند مناطق ساحلی در صنایع مختلف به کار برده می شود. استفاده از این استیل برای تولید تجهیزات و وسایل پزشکی و جراحی، ساخت ظرف های شیمیایی برای فیلتراسیون آب و همچنین تولید تجهیزات مورد نیاز برای آماده کردن مواد غذایی در محیط های کلرایدی مورد استفاده قرار می گیرد.

استاندارد ورق استیل 304

استاندارد ورق استیل ۳۱۶ را در آهن تاپ ببینید

برای مشاهده استاندارد ورق استیل ۱۶ می توانید به وب سایت فروشگاهی آهن تاپ مراجعه کنید. ورق استیل ۳۱۶ در دسته استیل نگیر قرار می گیرد؛ یعنی خاصیت مغناطیسی ندارد. مقاومت آن نسبت به ورق ۳۰۴ بیشتر بوده و کاربردهای متفاوتی دارد. جهت خرید ورق استیل ۳۱۶ می ‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی آهن تاپ اقدام نمایید و یا برای استعلام قیمت ورق استیل ۳۱۶ به وبسایت این مجموعه سری بزنید. این محصول هم به صورت رول، هم ورق و هم به صورت میله در بازار موجود می باشد. به دلیل مقاومت بالای ورق استیل ۳۱۶ در برابر خوردگی زنگ زدگی و حرارت بالا کاربرد زیادی دارد و همه این موارد به خاطر وجود درصد پایین کربن و وجود عنصر مولیبدن در استیل ۳۱۶ است. کم بودن کربن باعث می شود تا فرم پذیری و جوش پذیری ورق افزایش پیدا کند و وجود عنصر مولیبدن نیز ویژگی های مکانیکی این ورق را افزایش داده و مقاومت آن در برابر دما را بالا می برد.

 

نوشتن دیدگاه