سبد خرید شما خالی می باشد.
چگالی ورق گالوانیزه

گالوانیزه که از خوردگی آهن یا فولاد جلوگیری می کند، با اضافه کردن پوشش روی به ورق فلزی انجام می شود. فرآیند گالوانیزه ورق آهن در سال 1837 به طور همزمان در فرانسه و انگلیس توسعه یافت. امروزه تقریباً تمام آهن و فولاد تولیدی، گالوانیزه و آبکاری می شود. گالوانیزاسیون به روش غوطه وری گرم انجام می شود. فولاد گالوانیزه شامل فرو بردن یک محصول فولادی تمام شده در حمام گرم روی است. در این فرآیند ترکیبی ایجاد می شود و روی به سطح فولاد می پیوندد. اتصال آبکاری روی به شکلی تشکیل می شود تا لایه بیرونی روی خالص باشد. لایه بیرونی این محصول جدید فولادی، در واقع سخت تر از فولادی است که به آن چسبیده است. یکی از کاربردی ترین انواع ورق های گالوانیزه ورق 50 گالوانیزه است، قیمت ورق ۵۰ گالوانیزه در سایت آهن تاپ بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است.
این فولاد اکنون زره پوش است که از آن در برابر زنگ زدگی و خوردگی محافظت می کند. ظاهر فولاد گالوانیزه به راحتی قابل تشخیص است، زیرا ماده ای که دیده می شود، در حقیقت روی است. همان‌طور که از نام آن پیدا است، این فولاد لکه دار نمی شود. همچنین دارای خواصی است که تقریباً در برابر خوردگی، اکسیداسیون و زنگ زدگی غیرقابل نفوذ است.
فولاد ضد زنگ یک آلیاژ فولادی است. علاوه بر کربنی که به آهن اضافه شده است، فولاد ضد زنگ ماده مخفی دیگری به نام کروم دارد. این کروم همان چیزی است که باعث می شود فولاد زنگ نزند و دچار خوردگی نشود. پارامترهای عملیاتی متفاوتی همانند ضخامت روی پوشش داده شده در چگالی ورق گالوانیزه مؤثر هستند. برای مطلع شدن از قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر را می توانید به راحتی از طریق سایت آهن تاپ اقدام کنید.

چگالی ورق گالوانیزه

محاسبه چگالی ورق گالوانیزه

چگالی هر ماده را می توان از تقسیم جرم (کیلوگرم) بر متر مکعب محاسبه کرد (در سیستم دستگاه واحدهای سانتیمتر-گرم-سانتیمتر). چگالی هر شکل از مواد با روش زیر قابل محاسبه است.
یک ظرف گلدانی را آب خالص ریخته و زیر کالیبراسیون قرار داده می شود. به حجم آب باید توجه کرد (v بصورت واحد cc) و قطعه ای از ماده که چگالی آن نیاز است وزن می شود (W) و سپس در گلدانی قرار داده شده تا مجدداً میزان آب بالا آمده یادداشت گردد (V). اکنون چگالی ورق گالوانیزه طبق رابطه زیر محاسبه می شود.

(D = W / (v - V

فرمول محاسبه وزن ورق گالوانیزه

وزن ورق گالوانیزه شامل حاصل ضرب عددی ضخامت، عرض و طول ورق بر حسب متر در چگالی آهن و سپس تقسیم این مقادیر بر 1000 به دست می آید.

1000/(چگالی آهن× عرض × طول × ضخامت)

چگالی ورق گالوانیزه

چگالی ورق فولاد گالوانیزه

آهن گالوانیزه شبیه به فولاد بوده و ماده ای از جنس فولاد با نورد سرد و گرم است. تراکم فولاد برابر با چگالی آهن گالوانیزه است که دارای چگالی 7850 کیلوگرم در هر مترمکعب (85/7 گرم در سانتیمتر، 284/0 پوند در اینچ، یا 5/78 کوئینتول در هر مترمکعب) برابر همان فولاد است. به طور کلی بسته به عناصر آلیاژی اضافه شده برای ایجاد خواص مورد نظر، این مقدار می تواند بین 75/7 و 05/8 گرم در سانتیمترمکعب (280/0 و 291/0 پوند در اینچ) متغیر باشد. ورق گالوانیزه 6 متری کاربردهای فراوانی دارد و از این رو با کسب مشورت از متخصصان می توانید آن را از سایت ما تهیه کنید. قیمت ورق گالوانیزه 6 متری در آهن تاپ بسیار مقرون به صرفه و مناسب است. 

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول چگالی ورق گالوانیزه

آیا هنگام محاسبه چگالی ورق گالوانیزه، حجم ورق مهم است؟
بله در چگالی ورق گالوانیزه جرم بر حجم تقسیم می شود.
با زیاد شدن جرم ورق گالوانیزه، چگالی ورق گالوانیزه چه تغییری می کند؟
چگالی آن بیشتر می شود.