سبد خرید شما خالی می باشد.
0
قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه

یکی از دغدغه‌های کسب و کارهای صنعتی محافظت از سازه‌های فولادی در برابر رطوبت و خوردگی است. از آنجایی که فلزات در معرض اکسیژن، رطوبت و تغییرات آب و هوایی به شدت آسیب‌پذیر هستند، بسیاری از کارخانجات تولید آهن تلاش کرده‌اند تا با ساخت ورق‌های مقاوم گالوانیزه نیازهای صنایع مختلف را تامین کنند.
ورق‌های گالوانیزه با طی کردن فرایند گالوانیزاسیون مقاومت بالایی در برابر رطوبت و خوردگی به دست می‌آورند. فرایند گالوانیزاسیون به این معناست که ورق‌های آهنی در دیگ‌های "مذاب روی" ریخته شده و آبدیده می‌شوند. سپس، با قرار گرفتن در یخچال‌های مخصوص فرایند سردسازی و سخت شدن را طی می‌کنند. این امر موجب می‌شود تا سطح فلزات به خوبی عایق‌بندی شده و در برابر نفوذ آب و رطوبت مقاوم شوند.

مشخصات ورق گالوانیزه

ورق‌ گالوانیزه به دلیل داشتن "عایق روی" در برابر انواع ضربه و خوردگی مقاوم شده و بیش از 70 سال عمر می‌کند. این ورق‌ها دیگر در برابر اکسیژن از خود واکنش نشان نمی‌دهند و کاملا ضد زنگ هستند؛ تا جایی که حتی با از بین رفتن یک لایه از محافظ آن‌ها، باز هم لایه‌های زیرین از سطوح داخلی محافظت می‌کنند. این امر یکی از دلایل محبوبیت ورق گالوانیزه سقفی در میان ساختمان سازها شده است.

قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه
استفاده از ورق‌های گالوانیزه موجب کاهش و صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود؛ چراکه دیگر نیازی به تعویض آن‌ها تا مدت‌ها نیست. از دیگر مزایای این ورق‌ها می‌توان به بازرسی آسان آن‌ها اشاره کرد؛ به گونه‌ای که برای تشخیص خرابی آن‌ها نیازی به ابزارهای خاص نبوده و با چشم غیر مسلح نیز می‌توان تغییرات سطح این ورق‌ها را مشاهده کرد. همچنین، تمیز کردن آن‌ها نیز بسیار ساده بوده و تنها کافیست با اسپری کردن آب قلیایی، آن‌ها را با دستمال‌های مخصوص تمیز کرد.

موارد استفاده از ورق گالوانیزه

از مهمترین موارد استفاده از ورق‌های گالوانیزه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صنایع پتروشیمی
  • صنعت ساختمان‌سازی
  • صنعت کشتی‌سازی و اسکله
  • صنعت راه‌آهن و خودروسازی
  • پل‌ سازی
  • لوله کشی‌های شهری و آب و فاضلاب

قیمت هر کیلوگرم ورق گالوانیزه

به طور کلی قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه بر اساس سایز و ضخامت آن‌ها محاسبه می‌شود. همچنین، سایر فاکتورها نظیر شرکت سازنده، نوع ورق گالوانیزه، درصد مواد اعمال شده و میزان سختی آن نیز بر قیمت ورق‌های گالوانیزه تاثیر مثبت دارد. متاسفانه به دلیل نوسانات شدید بازار نمی‌توان قیمت ثابتی برای این ورق‌ها معین کرد؛ از این رو بهتر است برای اطلاع بیشتر از آخرین قیمت‌ها، با واحد پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه
هم اکنون بهترین مارک‌های ورق گالوانیزه در بازار به فروش می‌رسند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. از بهترین ورق‌های گالوانیزه می‌توان به ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان، ورق گالوانیزه فولاد امیرکبیر کاشان و ورق‌های هفت الماس اشاره کرد. قیمت هر کیلو از این ورق‌ها بر اساس کیفیت ساخت آن‌ها و شرایط بازار محاسبه می‌شود.
ورق‌های گالوانیزه بهترین گزینه انتخاب برای سازه‌های فلزی در صنایع مختلف هستند؛ صنایعی که در معرض رطوبت و تغییرات آب و هوایی بوده و از این ورق‌ها به منظور افزایش مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی استفاده می‌کنند. ورق‌های گالوانیزه بیش از 70 سال عمر کرده و همین امر موجب محبوبیت آن‌ها نزد بسیاری از صاحبان کسب و کار شده است.

نوشتن دیدگاه