سبد خرید شما خالی می باشد.
0
نحوه تشخیص ورق گالوانیزه

 بسیاری از صنعتگران بابت خوردگی و زنگ زدن ورق‌ های فولادی گلایه می کنند؛ به گونه ای که همیشه به دنبال راهکارهایی جهت حل این مشکل بزرگ بوده اند. خوشبختانه با تولید ورق های گالوانیزه و مقاوم این مشکل به دست فراموشی سپرده شد و دیگر کسی از بابت خوردگی، شکنندگی و اکسید آهن شکایتی نمی کند. ورق های گالوانیزه به ورق هایی گفته می شود که طی فرایند گالوانیزاسیون در مذاب روی قرار گرفته و در برابر خوردگی و اکسید آهن مقاوم شده اند. در واقع مذاب روی تمام سطح فولاد را پوشش داده و پس از سرد شده دیگر اجازه نفوذ رطوبت و همچنین خوردگی را به آن نمی دهد. اما، گاهی تشخیص این ورق‌ ها از نمونه های معمولی و تقلبی سخت می شود. از این رو در ادامه چند راهکار مفید در اختیار شما خواهیم گذاشت تا به راحتی ورق گالوانیزه را از نمونه های معمولی تشخیص دهید. برای مطلع شدن از قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر و قیمت ورق گالوانیزه کاشان را می توانید به راحتی از طریق سایت آهن تاپ اقدام کنید.

تفاوت ورق گالوانیزه با ورق های معمولی

یکی از سوالات رایج در خصوص ورق های گالوانیزه در واقع نحوه تشخیص آن است. بسیاری از افراد هنگام خرید این ورق ها با چالش مواجه شده و قادر به تشخیص کیفیت و اورجینال بودن آن نیستند. به طور کلی ورق های گالوانیزه سطحی براق و صیقلی داشته و نسبت به ورق های معمولی از شفافیت فوق العاده ای برخوردارند. همچنین، پوشش ورق های گالوانیزه در محدوده 10 الی 275 میلی متر بوده و دارای ضخامتی معادل با 0.18 الی 6 میلی متر هستند. وزن هر حلقه از این ورق ها نیز بین 5 الی 7 تن می باشد. ورق های گالوانیزه به 3 دسته ورق های گالوانیزه گل درشت، بدون گل و گل ریز تقسیم شده و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. از دیگر روش های تشخیص این ورق ها می توان به لیز بودن سطح آنها اشاره کرد. شما می توانید با ریختن آب بر روی سطح آنها این مسئله را متوجه شوید؛ به طوری که اگر آب به راحتی بر روی سطح آن لیز خورد بدین معناست که سطح ورق فولادی کاملا صیقلی و گالوانیزه است. از شرکت های پیشگام در تولید ورق های گالوانیزه می توان به شرکت شهرکرد، هفت الماس، فولاد مبارکه و کاشان اشاره کرد. یکی از کاربردی ترین انواع ورق های گالوانیزه ورق 50 گالوانیزه است، قیمت ورق ۵۰ گالوانیزه در سایت آهن تاپ بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است.

ویژگی ورق های گالوانیزه

ورق های گالوانیزه از نظر جنس و ظاهر دارای ویژگی های منحصر به فرد بوده که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • مقاوم در برابر نفوذ آب و رطوبت
 • مقاوم در برابر هر گونه ضربه
 • انعطاف پذیری بالا
 • استحکام بالا و ضد زنگ بودن
 • سختی بالا و سطحی مقاوم
 • استحکام کششی بالا

ویژگی ورق های گالوانیزه

ورق های گالوانیزه به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند در بسیاری از صنایع مختلف کاربرد داشته و همین امر اهمیت آنها در صنعت را افزایش داده است. برخی از کاربردهای این ورق ها به شرح زیر می باشند:

 • کاربردهای کشاورزی نظیر مخازن آب و ذخایر انرژی
 • صنعت پل سازی
 • صنعت ساختمان سازی نظیر ورق گالوانیزه سقفی، کانال هوا، اتصالات، انواع لوله و غیره
 • مصارف خانگی نظیر ماشین لباس شویی و بدنه یخچال
 • صنعت برق نظیر سینی های انواع کابل، تابلوهای برق وغیره

ورق گالوانیزه 6 متری کاربردهای فراوانی دارد و از این رو با کسب مشورت از متخصصان می توانید آن را از سایت ما تهیه کنید. قیمت ورق گالوانیزه 6 متری در آهن تاپ بسیار مقرون به صرفه و مناسب است.

نحوه نگهداری از ورق های گالوانیزه

روش های مختلف نگهداری از ورق های گالوانیزه در شرایط مختلف متفاوت می باشد و از آن جمله عبارتند از:

 • بهتر است ورق های گالوانیزه بر روی پایه های چوبی نگهداری شوند.
 • نگهداری از ورق های گالوانیزه در مکان های بدون رطوبت و دمای ثابت.
 • نگهداری از این ورق ها در مکان های تمیز و بدون گرد و خاک؛ گرچه ورق های گالوانیزه در برابر نفوذ گرد و غبار بسیار مقاوم هستند.
 • در صورت نگهداری از ورق های گالوانیزه در مکان های باز، بهتر است آنها را بر روی پایه های مخصوص قرار داده و روی آنها را با پوشش های ضد آب نظیر پلی اتیلن بپوشانید.

قیمت ورق گالوانیزه به شکل رولی و بر حسب متر مربع تعیین می شوند. به تبع هرچه ضخامت و متراژ این ورق ها بیشتر باشد، قیمت آنها نیز بیشتر خواهد شد. همچنین فاکتورهایی نظیر میزان مقاومت در برابر نفوذ آب، میزان مقاومت در برابر نفوذ گرد و غبار، استحکام، خوردگی، انعطاف پذیری و غیره در قیمت این نوع از ورق ها تاثیر گذار می باشند. از آن جایی که قیمت ها مدام در حال نوسان هستند، بهتر است برای اطلاع دقیق از آخرین قیمت ها با واحد پشتیبانی سایت تماس بگیرید. خرید ورق ۳ میل گالوانیزه در آهن تاپ امکان پذیر است. اگر قصد خرید ورق ۳ میل را دارید، آهن تاپ بهترین گزینه برای شما است.

 

نوشتن دیدگاه