سبد خرید شما خالی می باشد.
0
ورق روغنی فابریک چیست؟

ورق های روغنی توسط فرآیند نورد سرد تولید می شوند و برای جلوگیری از زنگ زدن این ورق ها را روغن کاری می کنند. ورق روغنی فابریک ظاهری زیبا دارد و از مقاومت بالایی برخوردار است، از این رو دارای کاربرد گسترده ای است و در صنایع ساخت و ساز، خودرو سازی، لوازم خانگی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. ورق روغنی فابریک با توجه به استانداردهای جهانی در سایزهای متفاوتی تولید می شود و ضخامت های متفاوتی دارد، از این رو با در نظر گرفتن کاربرد می توان بهترین ضخامت را انتخاب کرد. علاوه بر این ورق های روغنی فابریک بسته به نوع آلیاژی که در ساخت آن استفاده شده است به سه مدل معمولی، نیمه کششی و فوق کششی تقسیم می شوند. نحوه تولید ورق روغنی فابریک ارتباط مستقیمی با کیفیت آن دارد، علاوه بر این در بخش روغن کاری این محصولات به دقت و ظرافت بالایی نیاز است، زیرا این کار هدف های بسیاری را مانند کم کردن نیروی نورد، ایجاد صافی قابل قبول، کم کردن سایش غلتک و ... دنبال می کند.

ورق روغنی فابریک چیست؟

بررسی تفاوت ورق روغنی فابریک و ورق رول فرم یا برش خورده

ورق های روغنی اغلب به دو صورت رول شده یا فابریک تولید و به بازار عرضه می شوند. ورق های روغنی که به صورت فابریک تولید می شوند توسط کارخانه تولید کننده با ابعاد استاندارد برش داده می شوند و سایز مشخصی دارند، از این رو هیچگونه شکستگی، کج شدگی و ... ندارند و کاملا صاف و یکدست آماده مصرف هستند، در صورتی که ورق های روغنی رول فرم طول معینی ندارند و مانند کلافی پیچیده شده است با این تفاسیر مصرف کننده با توجه به نیاز خود مجاز است آن را برش دهد. ورق های فابریک قیمت بالاتری نسبت به ورق های رول فرم دارند، زیرا این نوع ورق ها توسط ماشین آلاتی پیشرفته و با اندازه هایی استاندارد در کارخانه برش می خورند و هیچ نقصی در سایز و ابعاد این مدل ورق ها وجود ندارد. برای برش ورق های روغنی باید از دستگاه های مخصوصی مانند دستگاه هوا برش، دستگاه پلاسما، دستگاه گیوتین و ... استفاده کرد. در واقع ورق روغنی فابریک با طول و عرض مشخصی بدون شکستگی تولید و به بازار عرضه می شود، اما ورق رول فرم دارای عرض مشخصی است و طول معینی ندارد و مصرف کننده به دلخواه می تواند آن را برش بزند که در این صنعت به برش ورق روغنی به طول دلخواه برش کویل به کویل می گویند.

بررسی تفاوت ورق روغنی فابریک و ورق رول فرم یا برش خورده

استفاده از ورق فابریک بهتر است یا ورق رول فرم؟

به طور کلی نمی توان به برتری استفاده از ورق فابریک یا رول فرم اشاره کرد، زیرا با توجه به نوع نیاز و کاربرد می توان بهترین مدل را انتخاب کرد. همان‌طور که در بالا اشاره شد تفاوت اصلی ورق های فابریک با رول فرم در ابعاد آن است و تفاوت آن ها در طول ورق ها است که در مدل رول فرم به دلیل رول و کلاف بودن ورق مصرف کننده می تواند با در نظر گرفتن کاربرد به طول دلخواه ورق را برش بزند، در صورتی که ورق های فابریک با سایزبندی استاندارد در خود کارخانه برش می خورند. ورق های رول فرم به نسبت قیمت پایین تری دارند، از این رو اگر ابعاد دقیق، صافی زیاد، شکستگی و ... ورق اهمیتی ندارد. می توانید برای صرفه جویی از هزینه ها از ورق های رول فرم استفاده کنید. ورق های فابریک و رول فرم اغلب با دو عرض 100 و 125 سانتی متری تولید می شوند و ضخامت آن ها از 0.3 تا 3 میلی متر متفاوت است. دقت کنید برتری ورق فابریک نسبت به ورق رول فرم، تماما بستگی به کاربرد آن ها دارد و نمی توان به طور قطع یکی از آن ها را بهتر دانست، زیرا هر کدام ویژگی های خاصی دارند و با در نظر گرفتن کاربرد می توانند بهتر و کارآمدتر باشند. شما می توانید ورق روغنی فابریک را از آهن تاپ بخرید. کارشناسان آهن تاپ به شما کمک می کنند تا ورق موردنظر خود را بخرید.

نوشتن دیدگاه